Німеччина призупинила відправку шукачів притулку до Угорщини

Вівторок, 11 квітня 2017, 17:50

З Німеччини поки не відправлятимуть із країни мігрантів та шукачів притулку, яким згідно з законодавством ЄС слід подавати заяву на отримання статусу біженця в Угорщині.

Про це у вівторок, 11 квітня, заявили в Міністерстві внутрішніх справ Німеччини, передає Deutsche Welle.

У відомстві повідомили, що відновлення висилки шукачів притулку з Німеччини до Угорщини має стати можливим лише за умови гарантування Будапештом дотримання норм та стандартів ЄС щодо утримання біженців.

Міністерство направило відповідний запит до Федеральної служби в справах міграції та біженців (BAMF) з проханням вимагати від угорської влади запевнення в дотриманні стандартів ЄС щодо умов перебування біженців. Крім того, угорські відомства мають гарантувати, що обробка заяви на отримання статусу біженця здійснюється згідно з рекомендованими в ЄС нормами та практиками.

"Без таких гарантій не може бути жодного відправлення біженців", - заявили в МВС.

Угорщина опинилися під шквалом критики з боку країн-членів ЄС та міжнародної спільноти через нововведення в законодавстві щодо біженців та міграції. Напередодні в Управлінні верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) закликали країни-члени ЄС не відсилати до Угорщини мігрантів та шукачів притулку через жахливі умови перебування їх у цій країні.

Згідно із законодавством ЄС, шукачі притулку мають подавати заяву на отримання статусу біженця саме в тій країні ЄС, в яку вони спершу потрапили. Якщо ж вони прибувають далі до інших країн спільноти та подають там прохання про надання бажаного для них статусу, їх можуть відправити до тієї країни ЄС, до якої вони спершу потрапили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.