Суд ООН у травні визначить календар розгляду по суті справи "Україна проти РФ"

Середа, 19 квітня 2017, 18:36

Міжнародний суд ООН в травні визначить календарний розклад розгляду по суті справи "Україна проти Росії".

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, повідомляє УНІАН.

"Зараз ми виходимо на наступну стадію - це розгляд справи по суті. В травні ми будемо тут збиратися сторонами, щоб Суд визначився, яким буде календарний розклад розгляду справи по суті", - сказала Зеркаль.

Вона наголосила, що ухвалене сьогодні рішення є "дуже позитивним" для України, і констатувала, що завдяки цьому також були виявлені "слабкі місця".

"Ми, фактично, вже знаємо, де в нас є слабкі місця, і де нам треба більше працювати по збору доказів і доведенню саме намірів (в рамках Конвенції щодо фінансування тероризму), про які Суд сьогодні сказав, що вони (судді) не знайшли в наших матеріалах та позиції намірів саме цього елементу, то ми при підготовці справи по суті будемо фокусуватися на цьому", - сказала вона.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення у справі "Україна проти Росії", визнавши, що має юрисдикцію prima facie для розгляду даної справи.

Псля цього суд оголосив, що Україна не надала необхідних доказів для затвердження запобіжних заходів за конвенцією про заборону фінансування тероризму і через це відмовився затверджувати запобіжні заходи за цією конвенцією

Водночас, Cуд погодився з ключовими вимогами України за конвенцією щодо недискримінації та зобов'язав Росію відновити діяльність Меджлісу та припинити дискримінацію меншин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua