В Іспанії заблокували рахунки дядька Асада, який відмив $300 млн з держказни

Вівторок, 4 квітня 2017, 15:02

В Іспанії розпочали слідство щодо колишнього віце-президента Сирії Ріфата Асада, дядька президента країни Башара Асада, за підозрою у відмиванні грошей.

Про це повідомляє El Pais.

Як відомо, Ріфат Асад є рідним братом екс-президента Сирії Хафеза Асада, який керував республікою з 1971 по 2000 рік. У 1983 році на тлі хвороби брата він взяв участь у спробі державного перевороту, яка закінчилася провалом.

Після цього він був висланий з Сирії та фактично відсторонений від політичного життя в країні, номінально зберігши ряд постів до 1998 року.

Дядька Асада підозрюють у тому, що йому вдалося забрати з державної казни понад 300 мільйонів доларів. На ці гроші він поїхав до Франції, де в 1984 році почав купувати нерухомість.

Повідомляється, що іспанський суд дозволив проведення обшуків 15 об'єктів нерухомості в Марбельї і Пуерто Банусе, які, на думку слідчих, належать Ріфату Асаду та його родичам.

Загалом, в ході слідства було виявлено 503 об'єкти нерухомості, які належать сім'ї Асада. Загальна вартість нерухомості становить 691 млн євро.

Крім того, суд постановив заблокувати близько 300 млн євро на рахунках 16 приватних та 76 юридичних осіб, пов'язаних з сім'єю Асада.

Раніше аналогічне розслідування було розпочато у Франції, де було заарештовано майно на суму 90 млн євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.