Прем'єром Ірландії вперше стане відкритий гей

П'ятниця, 2 червня 2017, 20:58

Лео Варадкара оголосили лідером найбільшої партії "Фіне Гел" в керівній коаліції Ірландії, таким чином він стане першим геєм-прем'єр-міністром Ірландії.

Про це повідомляє BBC.

Варадкар переміг свого суперника, міністра з житлового будівництва Саймона Ковена, з 60% голосів.

Таким чином він стане першим геєм-прем'єр-міністром Ірландії.

Очікується, що він змінить колишнього лідера "Фіне Гел" Енду Кенні в найближчі кілька тижнів.

У свої 38 років він буде наймолодшим прем'єр-міністром Ірландії.

Варадкар, який зробив свій "камінг-аут", тобто публічно зізнався у своїй нетрадиційній орієнтації, напередодні референдуму 2015 щодо одностатевих шлюбів, займав пост міністра соціального захисту з 2016 року до 2017 року.

За даними видання Irish Examiner, Варадкар став першим відкритим геєм в уряді Ірландії. Як відомо, в цій країні є досить сильними позиції католицької церкви, хоча формально церква не має впливу на урядові процеси.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевичс в листопаді 2014 року року заявив про свою нетрадиційну сексуальну орієнтацію.

Зазначимо також, що прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Беттель став першим лідером ЄС, який уклав шлюб з партнером тієї ж статі і другим лідером у світі – в 2010 році прем'єр-міністр Ісландії Йоганна Сігурдадоттір одружилася зі своєю коханою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Небезпечна Нормандія: хто та як тиснув на Єрмака під час зустрічі у Парижі

Формула "3+1", за якою Франція та Німеччина були на боці України, дала тріщину. Щоб уникнути найгіршого сценарію, Київ мусить діяти на упередження.

Павло Клімкін: Бліцкриг на всю Україну неможливий, але щодо Києва у Кремлі є сценарій

"Для Зеленського проблема номер один – це не постачання зброї. Головна мегазадача – це реальна експансія німецького бізнесу в Україну".

Більше підтримки для України: чого чекають від своїх урядів громадяни європейських країн

Чи готові західні лідери посилити дипломатію не самими лише санкціями, а й військовою підтримкою в разі найгіршого сценарію?