"Газпром" домовився з партнерами про фінансування "Північного потоку-2"

Вівторок, 6 червня 2017, 14:41

Російський "Газпром" домовився з зарубіжними партнерами по "Північному потоку-2" щодо фінансування проекту.

Про це повідомляє РИА "Новости" з посиланням на матеріали "Газпрому".

"Угода про дефіцитне фінансування регулює зобов'язання з надання кредиту на адресу Nord Stream 2 AG в разі незалучення - недостатнього залучення проектного фінансування (до 70% загальних витрат за проектом, або до 6,65 мільярда євро)", - йдеться в повідомленні.

Кредити будуть надані партнерами по проекту за ставкою EURIBOR + від 5,75% до 6,75% річних (залежно від обсягу фінансування).

Термін дії угоди - 15 років після залучення проектного фінансування або з 1 січня 2020 року.

В кінці квітня Nord Stream 2 AG і європейські партнери підписали угоди про фінансування "Північного потоку-2". "Газпром" зазначав, що партнери по "Північному потоку-2" - Shell, OMV, Engie, Uniper і Wintershall - нададуть компанії Nord Stream 2 AG кредити за ставкою 6% річних до 2019 року. При цьому фінансування Nord Stream 2 надасть і сам "Газпром" на таких же умовах.

П'ять європейських компаній зобов'язалися надати довгострокове фінансування в обсязі до 50% від загальної вартості проекту, яка оцінюється в 9,5 млрд євро. Внесок кожної з п'яти компаній складе близько 950 млн євро. При цьому Nord Stream 2 планує залучити 70% на будівництво газопроводу в рамках проектного фінансування.

Газопровід Nord Stream 2 має пройти по дну Балтійського моря. На його підтримку виступає Німеччина.

Низка європейських країн виступили проти будівництва трубопроводу, вважаючи, що він зробить ЄС заручником Москви.

Не допустити будівництва "Північного потоку-2" закликала група депутатів Європарламенту

Єврокомісія вже раніше заявляла, що "Північний потік-2" суперечить правилам Енергетичного союзу, покликаного зменшити залежність від зовнішніх енергоносіїв, особливо російського газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua