Парламент Молдови без обговорення змінив систему виборів

Четвер, 20 липня 2017, 11:59

Молдовський парламент у четвер схвалив у другому читанні законопроект про перехід на змішану систему виборів.

Про це повідомляє NewsMaker.

За відповідний законопроект проголосували 74 депутати. Документ схвалили без обговорення.

Перед голосуванням на знак протесту проти планів схвалити закон сесійну залу покинули депутати від опозиції. Попри це, кворум було збережено.

Під стінами парламенту у цей час відбувались акції протесту прихильників та противників змішаної системи виборів. До будівлі парламенту стягнули безпрецедентну кількість поліцейських.

Президент Ігор Додон привітав схвалення законопроекту. Він зазначив, що "схвалений проект повністю зберіг запропоновану ним в квітні концепцію".

Згідно із законом, 50 депутатів будуть обрані до парламенту за партійними списками, а 51 - за окремими виборчими округами.

"Збереження для партій мінімального 6% бар’єру для проходження в парламент, проведення виборів по одномандатних округах в один тур, обрання депутатів за спеціальними округами Придністровського регіону. Проект повністю зберіг первісну, запропоновану мною концепцію", - написав Додон у своєму Facebook.

Крім того, він додав, що своїх представників у парламенті матиме діаспора. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?