Молдова відмовилась прийняти військовий літак з віце-прем’єром РФ на борту

Четвер, 20 липня 2017, 12:26

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови не дозволило російській делегації на чолі з віце-прем'єром Дмитром Рогозіним проліт через свій повітряний простір.

Про це повідомляє NewsMaker.

Рогозін планував візит для участі в святкуванні 25-річчя початку миротворчої операції на Дністрі. Лист з відмовою міністерство направило в середу, 19 липня, в посольство РФ в Молдові.

У ньому йдеться, що молдовські компетентні органи змушені відмовити у дозволі на проліт через повітряний простір Молдови і посадку літаків військово-повітряних сил Росії в аеропортах Кишинева і Тирасполя.

Причиною назвали відсутність необхідних для цього умов, зокрема, відсутність контролю за Тираспольським аеропортом. Міністерство уточнює, що російська сторона була раніше неодноразово попереджена про це.

Крім того, у відомстві висловили жаль через відсутність узгодженого плану спільних заходів, приурочених до 25-річчя підписання Угоди про принципи мирного врегулювання збройного конфлікту в Придністров'ї.

Молдовські дипломати наголошують, що такі заходи недоцільно проводити в односторонньому порядку.

Незважаючи на заборону, Рогозін все одно має намір прилетіти в Молдову, передає "Интерфакс".

"Я не зрозумів, хто там мені що заборонив. Прилечу обов'язково. Зустрінемося і з президентом Молдови, і з керівництвом ПМР", - відзначив Рогозін. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.