Британія планує відправити новітні авіаносці у Південно-Китайське море

Четвер, 27 липня 2017, 15:06

Велика Британія планує відправити у Південно-Китайське море два новітніх авіаносці для здійснення операції за забезпечення свободи навігації.

Про це заявив глава МЗС Британії Борис Джонсон у Сіднеї, передає The Guardian.

"Однією з перших речей, які ми зробимо з двома колосальними авіаносцями, які ми щойно збудували, буде відправка їх у цей регіон для операції з забезпечення свободи навігації", - сказав Джонсон.

За словами Джонсона, метою відправки британських авіаносців є "підтвердження нашої віри в засновану на правилах міжнародну систему і свободу навігації в цих водних артеріях, які абсолютно необхідні для світової торгівлі".

Південно-Китайське море є одним з найбільш завантажених морських торгових шляхів у світі. У Китаю і низки країн регіону - Японії, В'єтнаму і Філіппін - є розбіжності щодо  морських кордонів і зон відповідальності в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Кінець проросійського реваншу: як Чорногорія повертається на проєвропейський шлях

Найближчими днями просербський та проросійський уряд Чорногорії має піти у відставку. Та чи стане легкою перемога над "друзями Путіна"?

Небезпечна Нормандія: хто та як тиснув на Єрмака під час зустрічі у Парижі

Формула "3+1", за якою Франція та Німеччина були на боці України, дала тріщину. Щоб уникнути найгіршого сценарію, Київ мусить діяти на упередження.

Павло Клімкін: Бліцкриг на всю Україну неможливий, але щодо Києва у Кремлі є сценарій

"Для Зеленського проблема номер один – це не постачання зброї. Головна мегазадача – це реальна експансія німецького бізнесу в Україну".