Главу МВС Польщі просять не зображати Львів і Вільнюс у новому паспорті

Вівторок, 8 серпня 2017, 13:43

У Польщі міністра внутрішніх справ попросили не розміщувати на сторінках нового паспорта зображення із мотивами Львова та Вільнюса.  

Про це ідеться у зверненні 28 польських журналістів та експертів, опублікованому 8 серпня на порталі Eastbook.eu.

"Турбуючись про добрі відносини між Польщею, Литвою та Україною, ми звертаємося до міністра внутрішніх справ і адміністрації, пана Маріуша Блащака, видалити зображення Святих воріт і "Меморіалу львівських орлят" зі списку мотивів, представлених на конкурсі міністерства, метою якого є вибір ілюстрації для нового польського паспорта", - йдеться у зверненні.

Підписанти відзначають, що Святі ворота та "Меморіал львівських орлят" справді є важливими для польської історії та культури. Однак вони застерігають від появи цих зображень у польському паспорті.

"Важливо врахувати, скільки суперечок та розбіжностей може викликати використання місць, що є частиною сусідніх із Польщею міст Вільнюса та Львова, для ілюстрації документа, який підтверджує польське громадянство", - наголошують підписанти.

Через сто років після проголошення незалежності Польща вже є зовсім іншою державою, ніж була у минулому, відзначають підписанти. Відтак просять усунути зображення з конкурсу, який у сьогоднішньому вигляді може призвести до кризи відносин між трьома країнами.

Нагадаємо, наступного року до сторіччя незалежності у Польщі буде випущено паспорт у новому дизайні. На його сторінках, серед інших зображень, буде Меморіал орлят у Львові.

Також в мережі триває народне голосування за інші зображення. Серед запропонованих варіантів є розташовані у Вільнюсі Святі ворота, відомі як Ворота Світанку або Остра брама.

Литва минулого тижня відреагувала на цю ініціативу. Глава МЗС викликав тимчасового посла Польщі і попередив, що такого не повинно бути.  

У понеділок у Міністерстві закордонних справ України вручили ноту протесту послу Польщі в Україні Яну Пєкло, повідомивши, що останні дії Варшави негативно вплинуть на двосторонні відносини.

Детальніше про конфлікт читайте у матеріалі ЄвроПравди: "Скандал за паспортом: чи достатньо відреагувала Україна на польську провокацію"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".