На хорватському острові ввели суворі штрафи для туристів за погану поведінку

фото
Середа, 9 серпня 2017, 12:38

На популярному серед туристів хорватському острові Хвар цього літа запровадили суворі правила поведінки для відпочивальників, щоб зберегти історичний характер острова.

Про це повідомляє The New York Times.

Чоловіків просять ходити одягненими у сорочки чи футболки у місті, в іншому разі загрожує штраф у 500 євро. За порушення заборони пити, їсти або спати у громадських місцях нараховується штраф у 700 євро.

Плакати із такими правилами розміщені по всьому острову. Аналогічні повідомлення звучать в інформаційному відео, яке показують на поромі з материка.

 

Протягом десятиліть острів Хвар  із населенням у 11 тисяч осіб приваблював туристів на яхтах та селебретіз. Його відвідували Жаклін Кеннеді, Бейонсе, Джей Зі, Том Круз та десятки інших знаменитостей. Однак місцева влада каже, постійні вечірки, клуби та хостели, заповнені туристами, сьогодні змінюють характер острова.

"Ми генетично налаштовані на туризм. Але цей розважальний туризм – це не те, про що ми просимо. Це не те, що ми хочемо мати", - заявив Рікі Новак, мер головного міста острова із одноіменною назвою Хвар.

Минулого року на острові зупинилися 700 тисяч туристів, ще 200 тисяч здійснювали одноденну поїздку. Перші сім місяців 2017 року свідчать про збільшення потоку туристів на 20% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Місцеві скаржаться, що під вечір місто стає збіговиськом п’яних відпочивальників, часто роздягнених, які святкують до пізньої ночі. Якщо раніше уздовж пірсу були художні галереї, сьогодні там – лише бари.

Сподіваючись зберегти імідж Хвара, міський голова та місцеві бізнесмени придумали цього літа кампанію, щоб попередити відвідувачів про те, що у місті існують більш суворі правила поведінки. У зв’язку з цим для злісних порушників і запровадили штрафи. Однак поки нікого з туристів не покарали. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: