Експорт продукції до ЄС в I кварталі 2017 року здійснили 7,8 тис. українських компаній

Понеділок, 25 вересня 2017, 18:02

У 2016 році 13,4 тис. українських компаній експортували продукцію до Європейського Союзу, а тільки за I квартал 2017 року таких компаній було 7,8 тис., тоді як у 2012 році до ЄС поставляли продукцію 10 тис. компаній.

Про це в інтерв'ю УНІАН повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська.

"Нами спільно з Державною фіскальною службою було проведено дослідження, і ми виявили, що в 2012 році з України до ЄС поставляли свою продукцію близько 10 тисяч компаній. Якщо ми подивимося на 2016 рік, то цих компаній було 13,4 тисяч. Якщо ми подивимося на перший квартал 2017 року, то таких компаній вже було 7,8 тисяч. Ми бачимо, що постійно відбувається зростання кількості українських бізнесів, які постачають свою продукцію на територію ЄС", - сказала вона.

За словами Микольської, частково тенденція пояснюється розділенням компаній, проте в загальній динаміці зростання їх кількості цей чинник не є суттєвим.

"Скептики почнуть говорити, що це все структурування, компанії діляться, множаться, відкриваються дочірні підприємства. Така тенденція дійсно є, але вона не може бути більшою ніж 3-5% від загального збільшення кількості підприємств, що експортують до ЄС", - наголосила торгпред.

Нагадаємо, в проект державного бюджету на 2018 рік, схваленого Кабінетом міністрів, закладено створення державного агентства з підтримки експорту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?