Експорт продукції до ЄС в I кварталі 2017 року здійснили 7,8 тис. українських компаній

Понеділок, 25 вересня 2017, 18:02

У 2016 році 13,4 тис. українських компаній експортували продукцію до Європейського Союзу, а тільки за I квартал 2017 року таких компаній було 7,8 тис., тоді як у 2012 році до ЄС поставляли продукцію 10 тис. компаній.

Про це в інтерв'ю УНІАН повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська.

"Нами спільно з Державною фіскальною службою було проведено дослідження, і ми виявили, що в 2012 році з України до ЄС поставляли свою продукцію близько 10 тисяч компаній. Якщо ми подивимося на 2016 рік, то цих компаній було 13,4 тисяч. Якщо ми подивимося на перший квартал 2017 року, то таких компаній вже було 7,8 тисяч. Ми бачимо, що постійно відбувається зростання кількості українських бізнесів, які постачають свою продукцію на територію ЄС", - сказала вона.

За словами Микольської, частково тенденція пояснюється розділенням компаній, проте в загальній динаміці зростання їх кількості цей чинник не є суттєвим.

"Скептики почнуть говорити, що це все структурування, компанії діляться, множаться, відкриваються дочірні підприємства. Така тенденція дійсно є, але вона не може бути більшою ніж 3-5% від загального збільшення кількості підприємств, що експортують до ЄС", - наголосила торгпред.

Нагадаємо, в проект державного бюджету на 2018 рік, схваленого Кабінетом міністрів, закладено створення державного агентства з підтримки експорту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.