Переговірник ЄС знову заявив про незначний прогрес у Brexit-переговорах

Четвер, 12 жовтня 2017, 14:19
Версія для друку Коментарі

Головний переговірник ЄС Мішель Барньє заявив про недостатній прогрес на шляху до наступного етапу Brexit-переговорів, як цього хоче Велика Британія.

Про це він заявив журналістам у Брюсселі після трьох днів переговорів, повідомляє BBC.

Барньє сказав, що в цьому процесі переговорів був "новий імпульс", однак існує "застій" над так званим законопроектом про розлучення, що, за його словами, є "тривожним".

Він також додав, що при наявності політичної волі, очікується досягти вирішального прогресу протягом наступних двох місяців.

Як відомо, п'ятий раунд переговорів цього тижня є фінальною дискусією до вирішального саміту ЄС, що пройде 19 і 20 жовтня.

Сполучене Королівство Великої Британії сподівається, що лідери ЄС на саміті вирішать, що було досягнуто достатнього прогресу, щоб розпочати торговельні переговори, але Барньє заявив, що не буде рекомендувати "починати обговорення майбутніх відносин" на саміті.

Водночас міністр Британії щодо Brexit Девід Девіс заявив, що було досягнуто прогресу в сфері прав громадян, внаслідок чого обидві сторони переговорів стали ближче до угоди.

Барньє також нагадав про заяву Терези Мей про те, що Британія виконає фінансові зобов'язання, взяті в якості члена ЄС.

Однак, за його словами, на цьому тижні не було переговорів з даного питання, тому що Британія не була готова надати чітких даних.

Нагадаємо, Європарламент на початку жовтня ухвалив резолюцію, в якій йдеться про те, що в перших чотирьох раундах переговорів між Євросоюзом та Великою Британією прогрес щодо пріоритетів ЄС був недостатнім.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter