Глава Каталонії пригрозив Мадриду голосуванням за незалежність, якщо не буде діалогу

Четвер, 19 жовтня 2017, 11:25
Версія для друку Коментарі

Лідер Каталонії Карлес Пучдемон відповів на ультиматум Мадрида, заявивши, що Каталонія негайно проголосить незалежність, якщо центральний уряд у Мадриді продовжить перешкоджати діалогу та продовжить репресії.

Текст листа глави каталонського уряду Карлеса Пучдемона до іспанського прем’єра Маріано Рахоя наводить іспанське видання El Mundo.

Термін ультиматуму Мадрида завершився у четвер о 10:00 за місцевим часом. У листі Пучдемон непрямо зізнається, що минулого тижня він не проголосив незалежність Каталонії.

"10 жовтня парламент провів сесію для оцінки підсумків референдуму і його наслідків, і я запропонував призупинити дію народного мандату", - написав Пучдемон.

У листі Пучдемон нагадав, що заморозив декларацію незалежності задля діалогу, який Мадрид, однак, відхилив.

"Я запропонував провести зустрічі, але цього не сталося", - написав він.

Пучдемон також критикує іспанський уряд за ув’язнення двох ключових громадських активістів Каталонії – "репресивне рішення", у якому він звинуватив Іспанію.

У останньому параграфі листа він попередив про можливе голосування у парламенті щодо незалежності Каталонії, якщо діалогу не буде, а репресії – продовжаться. 

1 жовтня в Каталонії пройшов заборонений Іспанією референдум про незалежність автономії. За інформацією каталонської влади, понад 90% виборців висловилися за незалежність від Іспанії. 

10 жовтня глава уряду Каталонії підписав декларацію незалежності, але призупинив її дію, закликавши Мадрид до діалогу. 

Детальніше читайте у статті на сайті "ЄвроПравди": "Нова стратегія для каталонської незалежності: Барселона та Мадрид змінюють тактику".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter