Каталонці знімають гроші з "банків-зрадників" на знак протесту

Фото
П'ятниця, 20 жовтня 2017, 12:31

У п’ятницю банківські клієнти у Каталонії знімають символічні суми грошей з рахунків фінустанов,  які перенесли свої офіційні штаб-квартири з регіону на тлі політичної кризи.

Про це повідомляє Associated Press.

Пронезалежницька організація Crida Democracia в четвер ввечері закликала клієнтів чинити тиск на "банки-зрадники".

У п’ятницю вранці десятки людей вишикувалися в чергу перед філією CaixaBank в центрі Барселони. Більшість з них знімали з банкоматів 150 або 160 євро. Ці суми наближені до числа 155, натякаючи на статтю 155 іспанської конституції, за якою центральний уряд в Мадриді планує обмежити автономію Каталонії.

CaixaBank і Banco Sabadell, найбільші каталонські кредитори, входять в число сотень фінансових установ і підприємств, які змінили свою офіційну реєстрацію, побоюючись виходу Каталонії зі складу Іспанії.

"Ці банки є зрадниками. Їм потрібно побачити, що ми дуже сердиті… Я не боюся економічних наслідків. Наша влада як споживачів є, можливо, єдиним способом вплинути, зробити так, щоб наш голос в Європі почули", - заявив Оріол Маурі, власник дитячого ігрового бізнесу в центрі Барселони.

Нагадаємо, Іспанія 21 жовтня розпочне процедуру призупинення автономії Каталонії. Про такий крок уряд у Мадриді оголосив після того, як лідер Каталонії не дав чіткої відповіді, проголосив він раніше незалежність Каталонії, чи ні.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: