Іран засудив до смертної кари резидента Швеції за шпигунство для Ізраїлю - ЗМІ

Вівторок, 24 жовтня 2017, 20:59

Суд в Ірані, можливо, засудив до смертної кари іранського лікаря, який є резидентом Швеції, за звинуваченням у шпигунстві для Ізраїлю.

Про це повідомляє BBC.

Прокурор Тегерану заявив, що підсудний був визнаний винним у передачі ізраїльським оперативникам адрес 30 ядерних та військових учених - двоє з яких були вбиті під час бомбової атаки у 2010 році.

Іранські ЗМІ повідомляють, що засуджений нібито передав дані розвідці Ізраїлю Моссад.

Прокурор не ідентифікував особу, яка буда засуджена, однак додав, що засуджений передавав інформацію Ізраїлю за гроші та за допомогу в отриманні шведського дозволу на проживання.

Дружина Ахмадреза Джалалі, фахівця відділення невідкладної допомоги, заявила, що її чоловіка засуджено за подібними звинуваченнями.

Лікар та викладач Джалалі був затриманий у квітні 2016 року під час відрядження до Ірану.

Правозахисна група Amnesty International заявила, що рішення було прийнято після "психологічних тортур, неправдивих зізнань та несправедливого судового процесу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?