Росія впроваджує кримінальну відповідальність за ввезення санкційних продуктів

Четвер, 16 листопада 2017, 16:02

Міністерство фінансів РФ розробило законопроект, яким пропонується ввести в кримінальний кодекс покарання за ввезення і продаж продукції, на яку в Росії накладено ембарго.

Про це повідомляє газета "Коммерсант".

У пояснювальній записці до законопроекту Мінфін зазначає, що "особливе значення набуває необхідність підвищення відповідальності недобросовісних осіб за ухилення від дотримання відповідних заборон і обмежень".

Підготовлені Мінфіном РФ поправки розширюють статтю 226.1 про контрабанду — так, ув'язненням на термін трьох до семи років з штрафом до 1 млн руб. пропонується карати не тільки за імпорт в Росію сильнодіючих речовин, ядерних відходів і отрут, але і за "переміщення товарів, щодо яких встановлено заборони і обмеження на їх ввезення в Російську Федерацію або вивезення з неї".

Фінансове відомство пропонує окремо визначити обсяг ввезених товарів, якщо їх вартість перевищить 1 млн руб., то це може стати обтяжливою обставиною.

Крім того, Мінфін пропонує доповнити кримінальний кодекс статтею 226.2 — про порушення заборони на обіг заборонених до ввезення товарів. Згідно з пропонованими поправками, продаж такої продукції повинен, як і контрабанда, каратися позбавленням волі на строк від трьох до семи років та зі штрафом до 1 млн руб.

Перелік заборонених до ввезення продуктів має встановити уряд.

Кримінальну відповідальність за ввезення санкційної продукції пропонувалося встановити і раніше. У 2015 році з такою ініціативою виступила Федеральна митна служба. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.