У Румунії 70 тисяч людей вийшли на протест проти зміни судової системи

фото
Понеділок, 27 листопада 2017, 09:38

Десятки тисяч румунів вийшли на вулиці Бухаресту та інших міст по всій країні на протест проти плану правлячої Соціал-демократичної партії (PSD) переглянути судову систему країни.

Про це повідомляє Realitatea.

У Бухаресті на протест вийшли близько 30 тисяч людей, акції також проходили у містах Крайова, Плоєшті, Клуж, Галац, Брашов та багатьох інших. Загалом у протестах взяли участь понад 70 тисяч осіб.

 

У румунській столиці люди пройшли центром міста до будівлі парламенту. По дорозі демонстранти вигукували: "Ми не хочемо бути нацією злодіїв", "PSD, червона чума", "Справедливість, а не корупція", Румунія, прокинься!".

 

Опозиція заявляє, що соціал-демократи хочуть змінити судову систему, щоб взяти її під політичний контроль і послабити боротьбу з корупцією. Також наголошується, що зиск з цього матимуть в першу чергу члени PSD, які перебувають під слідством за підозрою у корупції.

PSD планували внести зміни ще на початку року, але відклала ці плани через масштабні протести у лютому.

Нагадаємо, в середині листопада Національний департамент по боротьбі з корупцією Румунії розпочав кримінальне розслідування щодо лідера Соціал-демократичної партії Румунії Лівіу Драгні за підозрою у корупції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Тримор'я стає ближчим: що допоможе Україні в центральноєвропейській ініціативі

Україна отримує важливий шанс наблизитись до ініціативи Тримор'я, зі статусом спостерігача чи навіть повноцінним членством.

"Збройні" помилки Німеччини: чому політика Берліна часом сприяє конфліктам у світі

"Ніякої зброї для кризових районів" – за цією формулою вже багато років живе німецька зовнішня політика. Але які наслідки у реальному життя має слідування цьому принципу?

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".