17 європейських дипломатів приїхали в Берегово оцінити ситуацію з меншинам

Середа, 29 листопада 2017, 17:25

17 дипломатів країн ЄС відвідали Берегово, найбільш компактне місце проживання угорців в Україні, щоб оцінити ситуацію із правами національних меншин у регіоні.

Про це повідомляє Mukachevo.net.

У місто прибули 17 представників посольств різних країн Європи - Австрії, Бельгії, Чехії, Франції, Німеччини, Греції, Угорщини, Латвії, Люксембургу, Португалії, Румунії, Словаччини, Іспанії, Швеції та представники ЄС в Україні.

Дипломати зустрілися з керівництвом Берегова та Берегівського району. У рамках зустрічей обговорили, зокрема, ситуацію з освітнім законом та дотримання прав національних меншин у регіоні.

Також вони зустрілися з педагогами та керівниками загальноосвітньої школи №4 ім. Лайоша Кошута з угорською мовою навчання і торкнулися питання освітьного закону. Представники школи заявили, що для школярів з числа угорської громади буде важко одразу перейти на навчання українською.

Вони стверджують, що найкращим варіантом, на думку батьків та вчителів, буде залишити викладання всіх предметів угорською, але покращити вивчення державної мови.

Керівники міста та району наголосили, що Закарпаття завжди було багатонаціональним краєм, де ніколи не було міжнаціональної ворожнечі. Однак зараз існує напруга через провокаторів, які роздмухують непорозуміння.

У свою чергу, представники ЄС зауважили, що, за їхніми спостереженнями, національні меншини в Україні мають досить широкі права та добре захищені законодавством України - навіть краще, ніж у деяких державах ЄС.

Також іноземні дипломати цього дня відвідали Мукачево, а далі рушили у Чернівці.

Детальніше про конфлікт України з Угорщиною – на сайті ЄвроПравди: "Віктор Орбан відкрив карти: як наростатиме конфлікт України та Угорщини".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.