У президента Польщі анонсували "жорсткі і складні переговори" в Україні

Середа, 13 грудня 2017, 12:49

У президента Польщі назвали візит до Харкова складним і анонсували щирі і жорсткі переговори.

Про це заявив глава канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, повідомляє TVN24.

"Це будуть складні і жорсткі переговори, в яких ітиметься про те, що українсько-польське партнерство є і повинне бути тривалим, не підважуватися, його основи не мають бути порушені через дії, рішення і осіб, які намагаються шляхом збурення політичних емоцій порішити ці основи" - сказав Щерський.

За його словами, розмова президента Польщі Анджея Дуди з українським колегою Петром Порошенком буде "дуже щирою".

"Розмови будуть дуже щирими. Такі, що мають змусити українську сторону усвідомити негативний стан нинішніх польсько-українських відносин, бо саме так ми його оцінюємо" - зазначив Щерський.

Серед питань, які будуть обговорюватися на зустрічі президентів - заборона з боку України на проведення пошукових робіт та ексгумацій останків польських жертв воєн та конфліктів на території України.

Щерський повідомив, що під час візиту буде обговорюватися також питання безпеки, війни, порушення міжнародного права на пострадянському просторі. Тому, крім Порошенка, Дуда зустрічатиметься у Харкові з керівництвом СММ ОБСЄ, яка повідомить йому про ситуацію на сході України, а також представниками, які реалізовують в Україні програми допомоги тимчасово переселеним особам з Донбасу по лінії ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?