ПАРЄ поговорить про повернення Росії, але знімати санкції не планує - документ

П'ятниця, 15 грудня 2017, 14:51
Версія для друку Коментарі

Бюро ПАРЄ створило спеціальну групу, яка займеться питанням представлення Росії в обох статутних органах Ради Європи, тобто повернення представників РФ до складу Парламентської асамблеї Ради Європи.

Про це йдеться у документі про створення ad-hoc комітета "з питання ролі та місії Парламентської асамблеї", який був схвалений 15 грудня на засіданні Бюро в Парижі.  

Копію ухваленого документа надав "Європейській правді" голова делегації України в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

У документі йдеться про те, що група вивчатиме можливість виконання "параграфів 16-18 Резолюції №2186". Фактично ж йдеться про відновлення повноважень делегації Росії у ПАРЄ. Як відомо, повноваження росіян у асамблеї були обмежені від 2014 року через накладені на них санкції. (детальніше про дану резолюцію читайте в статті "Битва за гроші та за Росію: в Раді Європи запустили новий сценарій скасування санкцій")

Прихильники зняття з РФ санкцій пропонують ухвалити це рішення задля "синхронізації представленості РФ у двох статутних органах Ради Європи". Новостворена група має вивчити таку можливість.

"Спеціальна група Бюро матиме два завдання. По-перше підготувати бачення, як гармонізувати правила регулювання участі та репрезентації держав-членів в обох статутних органах, при цьому зберігаючи повну повагу незалежності двох органів. По-друге, підготувати бачення щодо ролі та місії Парламентської Асамблеї як статутного органу Ради Європи та пан-європейського форуму для міжпарламентського діалогу, метою якого є вплив на всіх держав-членів", - йдеться у документі.

Між тим, документ, який має "Європейська правда", свідчить, що у текст рішення було внесено правку, яка суттєво змінила його на користь України.

Сканкопія документа  

Початково пропонувалося, що новостворена група має підготувати "пропозиції" щодо синхронізації органів, тобто проект рішення, який буде винесений на голосування в ПАРЄ. За підсумками дискусії Бюро асамблеї вирішило, що результатом роботи нового органу має стати "бачення", тобто звіт, який не є проектом документа і не може бути напряму винесений на голосування асамблеї.

Зазначається, що до спеціальної групи увійдуть президент асамблеї, голови політичних груп, голови національних делегацій та голови комітетів.

Згідно із текстом, спеціальна група має представити свій звіт на розгляд Бюро ПАРЄ найпізніше під час засідання в грудні 2018 року.

Як відомо, раніше у Москві визнали, що ПАРЄ не зніме санкції, а РФ не повернеться до асамблеї на найближчій сесії, однак залишили можливість для того, щоби відновити участь у роботі ПАРЄ згодом.

План, який мав привести до зняття санкцій з росіян, детально описаний у статті "Битва за гроші та за Росію: в Раді Європи запустили новий сценарій скасування санкцій"

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter