Brexit: ЄС та Британія домовилися щодо ірландського кордону

Понеділок, 4 грудня 2017, 16:09

Велика Британія домовилася залишити Північну Ірландію у "регулюючому узгодженні" з Європейським Союзом після Brexit.

Про це повідомляє The Telegraph із посиланням на джерела в уряді Республіки Ірландія.

За даними видання, Лондон домовився з Дубліном, який має підтримку ЄС, зберегти регуляторне "узгодження" з ЄС з обох боків кордону, щоб уникнути можливого спалаху насильства, яке хвилювало Північну Ірландію протягом десятиліть.

Частково досягнення домовленості підтвердив президент Європейської ради Дональд Туск, який повідомив про телефонну розмову з прем’єром Ірландії і заявив про наближення прогресу у переговорах.

"Підбадьорений після телефонної розмови з прем’єром Ірландії щодо прогресу у питанні Ірландії в рамках Brexit. Наближаємося до достатнього прогресу до грудневого саміту ЄС", - написав Туск у Twitter.

Досягнення домовленості щодо ірландського кордону є одним з ключових питань у переговорах щодо Brexit. В разі його вирішення прем'єр-міністр Британії Тереза Мей може домовитися в Брюсселі про початок переговорів про вільну торгівлю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.