Німеччина закликала зберегти незалежність антикорупційних органів в Україні

П'ятниця, 8 грудня 2017, 10:02

Німеччина закликала зміцнити та зберегти незалежність Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та інших антикорупційних установ.

Про це Посольство Німеччини повідомило у своєму Twitter.

"Вирішальним є зміцнення та збереження незалежності НАБУ, САП й інших установ, направлених на боротьбу з корупцією. Проект закону №7362 зашкодить репутації України і повинен бути відкликаний", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, проект Закону України № 7362 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю" Верховна Рада планувала розглянути 7 грудня.

У разі прийняття цього документа, антикорупційні органи потрапили б у залежність від керівництва держави, що означало б згортання в Україні антикорупційної реформи.

Законопроект, зокрема, передбачає право парламенту розглядати питання щодо висловлення недовіри керівництву НАБУ та іншим органам.

Законопроект був внесений до Ради 6 грудня главами фракцій БПП і Народний фронт Артуром Герасимовим і Максимом Бурбаком. 

7 грудня народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Мустафа Найєм повідомив, що законопроект про можливість звільнення глав новостворених антикорупційних органів знято з порядку денного.

Детальніше про це у статті ЄвроПравди "За крок від прірви: ніч, коли Україна ледь не втратила безвіз".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.