Верховний суд Польщі вважає "неконституційною" судову реформу чинного уряду

Середа, 17 січня 2018, 10:45

Судді Верховного суду Польщі засудили суперечливу судову реформу чинного уряду, назвавши її "неконституційною".

Про це повідомляє Euractiv.

Як відомо, реформи, які впроваджує партія "Право і справедливість", вже призвели до того, що Європейська комісія розпочала безпрецедентні дисциплінарні процеси проти Варшави за те, що вона вважає системною загрозою незалежності польської судової влади.

Багато нових правових положень "йдуть проти стандартів Конституції Польщі, на додаток до порушення принципу розподілу повноважень, незалежності судів та суддів, а також безпеки суддів", - йдеться у заяві на сайті Верховного суду країни.

Дана заява була прийнята Генеральною асамблеєю суддів суду. 69 суддів схвалили її, троє проголосували "проти", ще троє "утрималися".

Повідомляється, що один із нових законів, прийнятих минулого місяця президентом країни Анджеєм Дудою, припиняє мандати майже половини суддів Верховного суду, у тому числі голови суду Малгожати Герсдорф, яка вже назвала нове законодавство "переворотом".

Ще одна реформа дає парламенту право вибирати членів Національної ради судів, завданням якої є нагляд за неупередженості суддівства.

Критики кажуть, що ця зміна може знизити незалежність органу.

Нагадаємо, Єврокомісія вирішила ініціювати так званий процес статті 7 проти Польщі з приводу судової реформи в країні, що може призвести до призупинення права голосу Польщі в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів? 

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.