Посол: на Донбасі воювали до 20 громадян Чехії, справи розслідують щодо 10

Четвер, 18 січня 2018, 15:41

Чеські правоохоронні органи розслідують понад 10 справ проти громадян Чехії, які брали участь у бойових діях на Донбасі.

Про це у інтерв’ю "Європейській правді" заявив посол України у Чехії Євген Перебийніс.

За його словами, наразі звинувачення було висунуто лише одному з тих чеських громадян, які воювали на боці Росії на Донбасі.

"Справа ще не дійшла до суду, оскільки є проблеми з доказовою базою. Крім того, чеське законодавство забороняє брати участь у бойових діях у військових підрозділах інших держав.

Втім, якщо йдеться про незаконні формування на території окупованої частини Донбасу, то тут чеські правоохоронці змушені застосовувати інші статті, оскільки державними ці формування назвати не можна", - повідомив посол.

Зараз вже є пропозиції щодо внесення змін у законодавство і розширення тлумачення цієї норми й на незаконні формування. Але поки що розслідування відбуваються за статтями про підтримку терористичної діяльності або участь у підготовці терористичних актів.

За словами посла, чеські правоохоронні органи розслідують понад 10 справ щодо участі громадян у бойових діях.

"Що стосується кількості тих чеських громадян, які брали участь у бойових діях на Донбасі, думаю, що таких може бути близько 20", - сказав посол.

Більше читайте у інтерв’ю "Європейської правди": "Посол України: у Чехії є серйозні побоювання щодо впливу РФ на внутрішню політику". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua