Euronews показав пропагандистський сюжет з Криму без згадки про анексію

Середа, 24 січня 2018, 09:48

Телеканал Euronews зняв сюжет про військові навчання для дітей з Криму, "забувши" згадати про незаконну анексію півострова.

Англомовний матеріал розміщений на сайті телеканалу 23 січня.

У сюжеті ідеться про навчання для школярів Криму молодших 12 років, які організував 68-ий інженерний полк російської армії.

Майже сотню дітей навчають встановлювати і знешкоджувати наземні міни. Розповідають про саморобні вибухові пристрої, пояси смертників та замасковані бомби.

Підполковник армії РФ Євгеній Мусієнко пояснює, що ціль уроку – не лише освітня: школярів заохочують у майбутньому вступати в інженерні війська.  

У сюжеті наводяться коментарі школярів з Євпаторії, які схвально відгукуються про навчання.

Наприкінці сюжету журналісти Euronews дали слово місцевій жительці, яка наголошує на необхідності таких занять, бо "діти повинні знати, як захистити себе". "Ми повинні виховувати дітей патріотами", - говорить вона.

Матеріалом Euronews обурився глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, назвавши сюжет "промивання мізків". "Жодного слова про незаконну анексію Криму", - написав дипломат у своєму Twitter.

Euronews — європейський цілодобовий інформаційний телеканал. У лютому 2015 року єгипетський мільярдер Нагіб Савіріс придбав контрольний пакет акцій - 53% у Euronews, після візиту Володимира Путіна, що згодом викликало ряд питань з приводу майбутньої редакційної позиції та незалежності Euronews.

Варто наголосити, українська служба Euronews після майже 6 років роботи  припинила мовлення 21 травня 2017 року.

У грудні 2016 року в Ліоні, у штаб-квартирі телеканалу Euronews, відбувся попереджувальний одноденний страйк української, іранської, арабської та представників декількох інших мовних редакцій.

Ініціатором страйку стала українська редакція Euronews, яка протестувала проти планів керівництва припинити з квітня 2017 року мовлення українською через брак фінансування.

Серед акціонерів каналу з 2005 року була Національна телекомпанія України. У 2014 році НТКУ заборгувала Euronews за ліцензійною угодою приблизно 11 млн євро, а у 2015-му контракт на мовлення було розірвано. 

Того ж року Нацтелерадіо анулювало ліцензію НТКУ на трансляцію української версії Euronews, і власником ліцензії за 5,5 млн євро стала медіа-група Дмитра Фірташа  та Сергія Льовочкіна "Inter Media Group", яка згодом відмовилася від проекту. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua