Мінфін Фінляндії введе контроль за криптовалютами

Четвер, 25 січня 2018, 20:49

Міністерство фінансів Фінляндії готує законопроект, який поширить спрямований проти відмивання грошей контроль на фірми, що надають послуги в галузі торгівлі криптовалютою.

Про це повідомляє Yle.

Фінське законодавство виходить з того, що банки і страхові компанії зобов'язані повідомляти про підозрілу фінансову активності клієнтів. Тепер таку саму звітність повинні надавати компанії, що працюють на кріптовалютній біржі.

У Фінляндії працюють компанії, які володіють біткоїн-автоматами, в яких можна купити або продати цю криптовалюту.

Серед іншого, ці фірми зобов'яжуть перевіряти особу клієнта перед вчиненням фінансової операції, а також вести реєстр рахунків на зразок банківського.

В першу чергу контроль планується здійснювати над тими компаніями, які займаються обміном криптовалюти на справжні гроші, а пункти обміну однієї криптовалюти на іншу, які діють в інтернеті, поки залишаться за рамками державного нагляду.

Нагадаємо, Європейська комісія має намір контролювати криптовалюти, щоб завадити їх використанню для незаконних фінансових операцій.

У грудні минулого року ЄК звернулася до трьох фінансових регуляторів ЄС із закликом оновити фінансові правила, щоб впоратися з нестабільністю криптовалюти біткоїн, після того, як він за рік подорожчав з $1000 до $20 тис

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua