Порошенко про діалог з Польщею: Чутливі питання слід прибрати з порядку денного

Субота, 17 лютого 2018, 17:45

Президент України Петро Порошенко після зустрічі в Мюнхені з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким заявив, що країнам треба робити все можливе, аби прибирати з порядку денного чутливі історичні питання.

Про це він заявив на брифінгу в Мюнхені, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Це була моя перша зустріч з паном Метеушем в якості прем'єр-міністра. Можу сказати, що вона була достатньо конструктивною", - сказав Порошенко.

Президент зазначив, що з Моравецьким вдалося обговорити дуже багато питань, в тому числі питання щодо скандального закону про Інститут національної пам'яті.

"Моя позиція щодо закону не змінилася, так само як і щодо чутливих питань нашої історії. Треба залишити історію історикам, експертам, а політики мають займатися майбутнім", - заявив він, додавши, що чекає на розгляду цього закону у Конституційному суді Польщі.

"Це питання хвилює не тільки українців, як ви знаєте. Але на моє глибоке переконання - Польща є нашим стратегічним партнером, Польща є нашим адвокатом в питаннях європейської інтеграції, і ми маємо робити все можливе, щоб прибирати з порядку денного чутливі питання, які розколюють нас, і об'єднуватися навколо надзвичайно важливих для України питань", - сказав він.

"Мені здається, що ця позиція була підтримана польським прем'єром, і ми знайдемо порозуміння. А те, що перша зустріч не прийшла до конкретних дат, щодо ексгумації, щодо зняття заборони, щодо оцінок, щодо отримання таких дратівливих заяв... я залишаюся оптимістом. Впевнений, що компроміс має бути знайдений найближчим часом", - додав він.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко на зустрічі з прем'єр-міністром Матеушем Моравецьким застеріг польське керівництво від кроків, які можуть загрожувати позитивним досягненням з історичних питань.

Нагадаємо, віце-прем’єр України Павло Розенко 16 лютого перебував з візитом у Варшаві, де мав переговори зі своїм польським колегою Пйотром Глінським щодо скандального закону про Інститут національної пам’яті.

Сьогодні, 17 лютого, у Польщі заявили, що "глибоко розчаровані"результатами переговорів між українським та польським віце-прем'єр-міністрами, оскільки Київ досі не прийняв рішення щодо питання скасування мораторію на ексгумацію польських поховань в Україні.

В МЗС України вважають необґрунтованою заяву про "глибоке розчарування" Польщі результатами переговорів українського та польського віце-прем'єр-міністрів, що пройшли 16 лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: