Україна подала в арбітраж ООН з морського права меморандум про порушення РФ

Понеділок, 19 лютого 2018, 15:24

Україна подала свій меморандум в арбітражному провадженні проти Російської Федерації за Конвенцією ООН з морського права 1982 року. 

Про це повідомляє сайт президента України.

Петро Порошенко сьогодні підписав розпорядження щодо представництва України в розгляді питання в Міжнародному арбітражному суді щодо порушення Конвенції ООН з морського права.

Відповідно до цього документу захищати інтереси нашої країни буде заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

"Завтра, 20 лютого, виконується рівно чотири роки від початку агресії Російської Федерації проти суверенної і незалежної Української держави, яка почалася з незаконної анексії Криму, коли вторгнення російських військ розпочало чотирьохрічну історію героїчної оборони  України, боротьбу за захист суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави", - сказав Порошенко.

При цьому президент підкреслив роль команди найкращих фахівців для підготовки та забезпечення цих судових позовів.

"Сьогодні - черговий етап. Ми підготували розпорядження про представництво України в розгляді Арбітражним Трибуналом Конвенції ООН з морського права по абсолютно чіткій позиції захисту інтересів України у зв’язку з порушення Російською Федерацією суверенних прав України в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці", - сказав Порошенко.

Він нагадав, що "Україна зробила безпрецедентну роботу по захисту своїх юридичних позицій".

"Це стосується судових позовів в Міжнародний Суд ООН в Гаазі з приводу порушення Російською Федерацією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму, Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Це стосується і порушення Російською Федерацією Конвенції ООН з морського права та низки інших міжнародних документів", - зазначив глава держави.

При цьому він повідомив, що економічним інтересам України завдано серйозної шкоди, зокрема ведеться незаконний видобуток корисних копалин, спричиняються суттєві негативні екологічні, інфраструктурні, транспортні наслідки будівництвом Керченського мосту без дозволу держави Україна.

Зеркаль пояснила, що подача меморандуму у справі про порушення РФ морського права відкриває розгляд справи по суті.

"Меморандум є наріжним елементом розгляду справи. Тепер РФ, у відповідності до процедурного наказу, має дати свої пояснення чи надати свої можливі заперечення щодо юрисдикції. Так чи інакше розгляд справи тепер має чіткі календарні рамки, визначені арбітрами, та змістовні рамки, визначені нашим Меморандумом", - зазначила вона.

Нагадаємо, Україна ініціювала арбітражне провадження проти РФ у вересні 2016 року "з метою захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до Криму акваторіях в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці".

У травні 2017 року арбітраж ООН з морського права виніс процедурне рішення за позовом України проти РФ.

Згідно із затвердженим регламентом розгляду справи, до 19 лютого 2018 року українська сторона мала надати меморандум, який містить виклад обставин, на які спирається Україна, заяву з питання права і пояснення.

Російська Федерація у свою чергу до 19 листопада 2018 року повинна буде представити свій контрмеморандум, що містить будь-які заперечення з питань юрисдикції та/або прийнятності, відповідь на український меморандум, будь-які зустрічні вимоги і необхідні пояснення.

Після цього Україна до 19 квітня 2019 року зможе дати відповідь на російський контрмеморандум, а РФ отримає можливість до 19 вересня 2019 року представити свої повторні заперечення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: