В Іспанії продають літній палац генерала Франко за 8 млн євро

фото
Вівторок, 27 лютого 2018, 14:39

Одна з іспанських компаній із продажу нерухомості опублікувала об’яву про продаж маєтку, який належав іспанському диктатору генералу Франсіско Франко.

Про це повідомляє The Local.

Історична власність під назвою El Pazo de Meirás розташована поблизу міста Ла-Корунья у Галісії. У цьому будинку генерал Франко і його сім'я проводили літні канікули.

 

Палац був побудований в 1893 році письменницею Емілією Пардо Баcан, але у 1939 році він був "подарований" жителями Ла-Коруньї генералу Франко, коли він виграв громадянську війну в Іспанії і почав свою 36-річну диктатуру.

 

Маєток має 15 спалень, приватну каплицю та мисливські угіддя на території 16 гектарів. Його виставили на продаж за кілька тижнів після смерті єдиної дитини Франко, його дочки Кармен, яка успадкувала майно після смерті батька в 1975 році і часто там жила.

В об’яві на своєму сайті компанія не згадує про те, що у будинку жив генерал Франко, проте у відео демонструються історичні кадри з диктатором, який відпочиває у своєму літньому домі.

Втім, маєток крім суперечливого минулого також є предметом тривалої судової боротьби. По-перше, через те, як він був "подарований" Франко, адже місцевих жителів фактично змусили підписати "добровільну" згоду. По-друге, через те, що спадкоємці генерала продовжували користуватися отриманою під час диктатури нерухомістю та відмовлялися відкривати палац для публіки.

У 1991 році будівлю оголосили частиною культурної спадщини Галісії, а в 2013-му – об’єктом, що представляє особливий інтерес для громадськості. Цей статус юридично вимагає від власників відкривати палац для громадськості принаймні чотири дні кожного місяця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.