Побудова "Північного потоку-2" лише посилить монополію "Газпрому" в ЄС – посол

Середа, 14 березня 2018, 10:40

Газова суперечка між Україною і Росією на початку березня демонструє, що монополія "Газпрому" в Європі є надто сильною і побудова нових газопроводів лише посилить її.

Про це у своїй статті у виданні EU Today написав посол України в ЄС Микола Точицький.

За його словами, поставки газу і нафти стали засобом ведення гібридної війни протии Заходу загалом і України зокрема. Росія не вперше застосовує цю тактику, і ситуація, коли наперед оплачений газ так і не був поставлений не нова.

"Позитив полягає у тому, як ЄС і Україна змогли забезпечити безперебійне газопостачання, це довело ефективність Угоди про асоціацію у взаємному захисті інтересів" - пише Точицький.

"Моя особиста вдячність польським партнерам, які змогли покрити дефіцит постачання і забезпечити стабільну роботу ГТС" - додав він.

В той же час посол ставить питання, чи варте подальше ведення бізнесу з Росією того, щоб діти лишалися вдома і не ходили до школи через відсутність опалення.

"Монополія "Газпрому" у Європі видається занадто сильною. Дуже наївно думати, що "Газпром" не зловживатиме своєю домінантною позицією у майбутньому. Зміцнення цієї монополії шляхом побудови нових газопроводів не матиме жодної економічної вигоди і переслідує виключно політичні цілі" - вважає посол.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua