Побудова "Північного потоку-2" лише посилить монополію "Газпрому" в ЄС – посол

Середа, 14 березня 2018, 10:40

Газова суперечка між Україною і Росією на початку березня демонструє, що монополія "Газпрому" в Європі є надто сильною і побудова нових газопроводів лише посилить її.

Про це у своїй статті у виданні EU Today написав посол України в ЄС Микола Точицький.

За його словами, поставки газу і нафти стали засобом ведення гібридної війни протии Заходу загалом і України зокрема. Росія не вперше застосовує цю тактику, і ситуація, коли наперед оплачений газ так і не був поставлений не нова.

"Позитив полягає у тому, як ЄС і Україна змогли забезпечити безперебійне газопостачання, це довело ефективність Угоди про асоціацію у взаємному захисті інтересів" - пише Точицький.

"Моя особиста вдячність польським партнерам, які змогли покрити дефіцит постачання і забезпечити стабільну роботу ГТС" - додав він.

В той же час посол ставить питання, чи варте подальше ведення бізнесу з Росією того, щоб діти лишалися вдома і не ходили до школи через відсутність опалення.

"Монополія "Газпрому" у Європі видається занадто сильною. Дуже наївно думати, що "Газпром" не зловживатиме своєю домінантною позицією у майбутньому. Зміцнення цієї монополії шляхом побудови нових газопроводів не матиме жодної економічної вигоди і переслідує виключно політичні цілі" - вважає посол.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.