У Боснії відкрили першу вітрову електростанцію, щоб відповідати енергополітиці ЄС

фото
Четвер, 15 березня 2018, 17:42

У Боснії запустили першу в країні вітрову електростанцію, збудовану в рамках зусиль країни із скорочення викидів парникових газів та дотримання стандартів відновлюваної енергетики ЄС, до якого країна прагне приєднатися.

Про це повідомляє Euractiv.

Вітрова електростанції "Месіховіна" потужністю 50,6 МВт розташована поблизу північно-західного містечка Томиславград та розташована в гірській місцевості.

 

Вона складається з 22 турбін і може виробляти 165,2 ГВт-год електроенергії на рік, що достатньо для постачання 27 500 домогосподарствам.

Проект замовила державна компанія " Elektroprivreda HZHB", найменше з трьох енергетичних підприємств, що працюють у балканській країні. Будівництво станції тривало 13 років і коштувало 82 млн євро.

Боснія отримує 60% своєї електроенергії з вугільних електростанцій, а решту - з гідроенергетики. Планується збільшити частку відновлюваної енергії до 43% до 2020 року. Нова електростанція збільшить виробництво власної електроенергії в країні на 10%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Путін, НАТО і Саакашвілі: що об'єднує Україну та Грузію в умовах агресії РФ

І окупована частина Грузії, і окупована частина України об'єднані РФ Південним військовим округом. А отже, одразу після атаки на Україну буде атака на Грузію.

Що робити, якщо загубив паспорт за кордоном? Інструкція та лайфхаки

Як повернутися в Україну без паспорта? Цей текст варто прочитати кожному, хто принаймні іноді подорожує за кордон...

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?