Росія протестує проти ексгумації радянських воїнів у Польщі

П'ятниця, 16 березня 2018, 17:24

Росія протестує через ексгумацію решток радянських воїнів у польському місті Стараховіце.

У МЗС РФ повідомили у п'ятницю, що висловили протест послу Польщі в Москві Влодзімежу Марчіняку, інформує "ТАСС".

Польща має намір провести ексгумацію решток радянських воїнів у Стараховіце з метою їх перепоховання на військовому кладовищі в Кельце.

"Очевидно, що в основі цього наміру лежить аж ніяк не прагнення належним чином увічнити пам'ять наших солдатів, які в січні 1945 року віддали життя за визволення Польщі і поляків від гітлерівських загарбників", - підкреслили в МЗС РФ.

Польща аргументує необхідність перенесення останків тим, що не може захистити меморіал в місті Стараховіце від повторюваних випадків вандалізму.

В МЗС РФ заявили, що така аргументація "вражає своїм цинізмом".

"Спочатку створюється сприятливий інформаційний фон для дій вандалів, а потім слідує зізнання у безсиллі зупинити їх… Нікому не дозволено турбувати прах загиблих воїнів-визволителів. Закликаємо польську владу повернутися в русло цивілізованих підходів до чутливої ​​проблематики в військово-меморіальній області", - зазначили в російському МЗС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"