Екс-лідер Каталонії покинув Фінляндію і уникнув арешту

Неділя, 25 березня 2018, 10:01

Екс-глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон залишив Фінляндію, повернувшись до Бельгії і уникнувши арешту.

Про це повідомляє телерадіокомпанія Yle.

Депутат парламенту Фінляндії Мікко Кярна, який приймав каталонського політика, повідомив, що Пучдемон повернувся до Бельгії ще ввечері у п'ятницю.

Міністр внутрішніх справ Кай Мюккянен заявив, що прохання Іспанії про видачу Пучдемона складене таким чином, що Фінляндії доведеться затримати його у разі виявлення.

За словами міністра, він зв'язався з главою поліції у зв'язку зі справою Пучдемона.

Центральна кримінальна поліція повідомила, що приступить до нормального процесу депортації, "якщо Пучдемон буде знайдений".

Як повідомлялося, Верховний суд Іспанії повідомив, що видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, в тому числі на арешт колишнього глави регіону Карлеса Пучдемона.

Іспанський суд домагався екстрадиції Пучдемона з Брюсселя в минулому році, але пізніше скасував ордер на тлі побоювань, що Бельгія може видати його Іспанії, але обмежити важкість злочинів, у яких його можна буде звинуватити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.