Віце-президент Єврокомісії: Північний потік-2 повинен відповідати правилам ЄС

Середа, 28 березня 2018, 15:07

Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс наголошує, що проект "Північний потік-2" повинен відповідати європейському законодавству.

Про це він заявив у середу на прес-конференції в Брюсселі, відповідаючи на запитання, чи може Єврокомісія щось зробити після ухвалення Німеччиною дозволу на будівництво проекту "Північного потоку-2", щоб сповільнити його реалізацію.

Віце-президент Єврокомісії наголосив, що комісія, як відомо, "оцінює цей проект з транскордонною інфраструктурою, який буде з’єднувати країни-члени ЄС та країни з-за меж ЄС,, та необхідність відповідати законодавству ЄС, яке регулює проекти такого типу".

"Це те, як комісія підходить до цього конкретного проекту", - зазначив Домбровскіс.

У вівторок, 27 березня, стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво суперечливого газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.

Як відомо, проект "Північний потік-2"  передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Настав час змінити політику Берліна щодо РФ: звернення німецьких експертів до уряду

Якщо Берлін обмежуватиметься символічними реакціями на ревізіоністські авантюри РФ – це лише спокушатиме Кремль на нові неприйнятні кроки...

Найгірший з принців: як син Єлизавети II підставив британську монархію

У британській королівській родині стався ще один скандал. Проте тепер Букінгемському палацу довелося піти на безпрецедентні заходи.

Похмілля для прем'єра: як порушення карантину може коштувати посади Борису Джонсону

Через скандали навколо порушення карантину Борис Джонсон наразі ближчий до відставки, аніж будь-коли з моменту свого призначення на прем'єрську посаду.