Розвідку США вперше очолила жінка

П'ятниця, 27 квітня 2018, 09:08

Заступник директора Центрального розвідувального управління США Джина Гаспел призначена виконуючим обов'язки директора ЦРУ.

Про це йдеться на сайті  ЦРУ.

Гаспел отримала посаду після того, як попередній директор Майк Помпео був призначений держсекретарем США. Вона стала першою жінкою на чолі ЦРУ.

 

"Для мене велика честь очолити ЦРУ в цей критичний час. Поки ми проходимо цей перехід, я попросила співробітників ЦРУ залишатися зосередженими на нашій життєво важливій ​​місії і зробити все можливе, щоб надавати дані розвідки, необхідні нашим політикам для збереження сили і безпеки Америки", - сказала вона.

Джина Гаспел почала працювати в ЦРУ у 1985 році. Вона має багатий досвід розвідувальної роботи в інших країнах світу. У 2017 році Помпео заявляв, що "вона має унікальну здібність доводити справи до кінця і надихати інших навколо себе".

За даними The New York Times, у 2002 році Гаспел була куратором програм із тортур над підозрюваними у тероризмі. Її також вважають причетною до знищення відеодоказів брутального поводження з в’язнями в секретній тюрмі в Таїланді. У 2009 році президент Барак Обама своїм наказом припинив програми, за виконання яких відповідала, серед інших, Гаспел.

Через причетність Гаспел до програм тортур в ЦРУ, низка законодавців виступали проти її призначення на посаду заступника директора управління.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua