Єльченко: Агресія Росії в Україні перетворилася на всесвітню гібридну війну

Четвер, 5 квітня 2018, 08:10

Заявлені російським президентом Путіним ще в 2007 році плани про руйнування однополярного світу переросли в криваву агресію РФ проти Грузії, напад на Україну та зрештою у гібридну війну світового масштабу.

Про це заявив, виступаючи в середу в Принстонському університеті постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, передає Укрінформ.

"Гібридна війна, яку веде Росія проти України, поступово перетворюється на всесвітню гібридну війну. Вона ведеться на всіх рівнях, на різних полях битв та з різною інтенсивністю", - заявив дипломат.

У цьому зв'язку він нагадав про виступ Путіна під час Мюнхенської конференції з питань безпеки в 2007 році, коли російський лідер висловив несприйняття однополярності світової політики та по суті "розкрив свої агресивні плани з підриву цивілізованого світу".

Зрештою, масштабна мілітаризація російського режиму та готовність "застосовувати будь-які інструменти для просування своєї реваншистської програми попри людські втрати" призвели до кровопролиття в Грузії в 2008 році, зазначив Єльченко. Він нагадав, що у 2014 році, через окупацію Криму та військовий наступ на сході України, Росія поклала початок "нехтуванню встановлених принципів міжнародних відносин на основі Статуту ООН".

"Неправомірні дії Росії, а також безперервна пропаганда, дезінформація, підроблені новини та інші гібридні інструменти застосовуються Росією щодня в безперервному режимі", - підкреслив постійний представник України при ООН.

"Ми твердо віримо, що тільки через закон можна впоратися з режимом, який ставить себе поза законом", - зауважив Єльченко.

У цьому зв'язку він наголосив, що Україна ініціювала розгляд справ відносно дій РФ у Міжнародному кримінальному суді, Міжнародному суді ООН, а також арбітражний розгляд в межах Конвенції ООН з Морського права.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua