Асоціація режисерів Франції закликала РФ звільнити Сенцова

П'ятниця, 18 травня 2018, 10:22

Асоціація режисерів Франції (SRF) закликає Росію негайно звільнити українського політв'язня, режисера Олега Сенцова, який розпочав безстрокове голодування у тюрмі, а також усіх 64 незаконного засуджених в РФ українців.

Відповідна заява оприлюднена на сайті SRF.

"Ми урочисто закликаємо президента Франції заступитися за Сенцова під час переговорів з Владіміром Путіним", - йдеться в документі, який підписали Жак Одіар, Бертран Бонелло, Робер Гедігян, Бертран Таверньє та інші французькі кінематографісти.

"Не дамо колезі померти в байдужості. Ми вимагаємо його звільнення", - йдеться у заяві.

SRF також закликала Макрона попросити про звільнення з в'язниці російського режисера Кіріла Сєрєбрєннікова.

14 травня Сенцов оголосив голодування. У листі, який передала двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан, політв'язень обіцяє голодувати, допоки Росія не відпустить всіх утримуваних українців.

"Я, Сенцов Олег, громадянин України, який незаконно засуджений російським судом і знаходиться в колонії міста Лабитнангі, оголосив безстрокове голодування з 14 травня 2018 р. Єдиною умовою її припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які знаходяться на території РФ. Разом та до кінця! Слава Україні", - написав Сенцов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?