ЄС розпочинає переговори про вільну торгівлю з Австралією та Новою Зеландією

Вівторок, 22 травня 2018, 13:37

Рада ЄС ухвалила рішення про початок переговорів про створення зони вільної торгівлі з Австралією та Новою Зеландією.

Відповідне повідомлення розміщене на сайті Єврокоміссії.

Як зазначається, цим рішенням було завершено оцінку впливу цих угод, що дозволяє розпочати переговори. Вже у червні єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом відвідає Австралію та Нову Зеландію, щоб розпочати переговори на політичному рівні. А перший раунд переговорів планується провести у липні в Брюсселі.

"Ці угоди будуть базуватися на нещодавніх успішних угодах з Канадою, Японією, Сінгапуром, В'єтнамом та Мексикою, а також будуть базуватися на правилах Світової організації торгівлі. Відкрита торгівля повинна йти рука об руку з прийняттям відкритої і всеосяжної політики, тому Комісія оприлюднила проект переговорних мандатів з Австралією та Новою Зеландією", - зазначає президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

"Це чудові новини. Ми сподіваємось, що Австралія та Нова Зеландія додадуться до постійно зростаючого кола близьких торговельних партнерів ЄС. Ми вже близькі в плані спільних цінностей та спільних глобальних перспектив. Тепер ми обговоримо взаємовигідні торговельні угоди, які створять нові можливості для бізнесу", - додала Мальмстрьом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.