Винищувачі НАТО вперше патрулюють повітряний простір Чорногорії

фото
Вівторок, 5 червня 2018, 12:55

Винищувачі ВПС Греції та Італії розпочали перше патрулювання повітряного простору Чорногорії в рамках місії повітряної поліції НАТО.

Про це повідомляє телерадіокомпанія RTCG.

Патрулювання повітряного простору Чорногорії розпочали з нагоди першої річниці членства країни в Альянсі.

Цього ж дня були проведені навчання з імітацією вторгнення у повітряний простір Чорногорії ворожого літака. Його роль виконав урядовий літак з міністром оборони Предрагом Бошковичем на борту.

 
фото RTCG

Бригадний генерал Роберто Ді Марко заявив, що місія НАТО означає захист повітряного простору 24 години на добу. За його словами, це ілюстрація принципу колективної оборони.

"Принципи НАТО застосовуються до всіх членів після приєднання. Один за всіх і всі за одного, Чорногорія сьогодні, як і решта 28 членів раніше, відчуває це на собі" - сказав він.

Винищувачі Греції та Італії з 2009 року здійснюють патрулювання повітряного простору Албанії, а відтепер – і Чорногорії.

Країни-члени НАТО надають захист повітряному простору тих країн, які не мають власних потужностей, з 1961 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.