В уряді розповіли про очікування від консультацій з угорською меншиною

Вівторок, 5 червня 2018, 13:46

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе розраховує, що Угорщина розблокує проведення засідання комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів.

Про це вона сказала агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

"Сьогодні ми чекаємо на участь представників угорської національної меншини в консультаціях із Міністерством освіти і науки України, як було домовлено між двома міністрами закордонних справ у Нью-Йорку.

І я сподіваюся, що цей діалог дасть потенційну можливість для розблокування процесу, зокрема для відкриття можливості щодо розблокування Угорщиною проведення засідання комісії Україна-НАТО на високому рівні та найвищому зокрема", - сказала вона.

Водночас Климпуш-Цинцадзе наголосила, що до цього моменту представники угорської меншини відмовлялися від проведення такого діалогу. Тому, на її думку, заплановані консультації є хорошим сигналом.

28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома й більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

МЗС Угорщини 26 вересня заявило про намір країни блокувати зближення України та ЄС через закон про освіту. МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала обвинувачення Угорщини у звуженні прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "Про освіту". У відомстві заявили про готовність імплементувати рекомендації комісії та розробили три моделі імплементації мовної статті в законі "Про загальну середню освіту".

Засідання комісії Україна-НАТО, яке мало відбутися 14 або 15 лютого під час зустрічі міністрів оборони всіх країн-членів Альянсу, було заблоковано Угорщиною.

У квітні Угорщина вкотре заблокувала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.