Швеція придбає у США системи Patriot

Середа, 1 серпня 2018, 17:56

Швеція 2 серпня підпише контракт на купівлю зенітних ракетних комплексів Patriot у американського виробника озброєнь Raytheon Co.

Про це повідомило "Шведське радіо".

Хоч Швеція не є членом організації Північноатлантичного договору (НАТО), вона має тісні зв'язки з Альянсом і нарощує свої збройні сили після десятиліть застою на тлі зростаючої стурбованості діями Росії в Україні.

Швеція, чия існуюча система ППО не може збивати балістичні ракети, купить чотири вогневі підрозділи Patriot і невідому кількість ракет. 

"Ця система показала себе в дії ... є ряд інших країн, які вже мають її, і ми очікуємо першу поставку в 2021 році", - заявив міністр оборони Пітер Гультквіст.

Швеція почала переговори про закупівлю, вартістю близько 10 мільярдів крон ($1,14 мільярда), в листопаді минулого року.

Контракт передбачає можливість придбати до 300 ракет, що призведе до остаточного рахунку в близько $ 3 млрд.

Основна правоцентристська опозиція підтримала план, хоча є розбіжності з приводу того, як фінансувати операцію.

Досі 15 інших країн придбали Patriot, зокрема члени  НАТО Німеччина, Нідерланди, Румунія та Польща, у той час як нейтральна Швейцарія заявила, що розглядає Patriot серед інших систем. Про бажання постійної дислокації Patriot на своїй території заявляла і Литва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.