Юнкер під час ключової промови в Європарламенті не згадав про Україну і РФ

Середа, 12 вересня 2018, 11:40

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер під час свого щорічного послання Європарламенту про стан справ у Євросоюзі не згадав про Україну і Росію.

Виступ Юнкера транслювався на супутниковому телеканалі Єврокомісії EBS.

Цьогорічне послання стало останнім перед виборами до Європарламенту навесні 2019 року.

Президент Єврокомісії заявив, що хоче досягти відчутного прогресу у зміцненні зовнішньої політики ЄС.

Втім, у контексті зовнішньої політики Жан-Клод Юнкер жодним чином не згадав ані про Росію, ані про Україну, ані про Східне партнерство. На відсутність згадок про Україну і РФ звернули увагу і в Європарламенті.

Так, радник одного з євродепутатів Павел Вишневський заявив, що відсутність таких згадок не може не викликати занепокоєння, адже говорячи для Заходу, не можна забувати про Схід.

У своєму виступі Юнкер назвав Європу "охоронцем миру", який має відкинути перебільшений націоналізм, що руйнує європейський проект.

Також президент Єврокомісії згадав про ідею спільної оборони Європи, яку він знову підняв у 2014 році.

"Саме тому я буду продовжувати працювати день і ніч протягом наступних місяців, щоб побачити, як у повному обсязі запрацює Європейський оборонний фонд", - сказав Юнкер.

"Ми повинні захистити наші вільні і чесні вибори. Саме тому сьогодні Єврокомісія пропонує нові правила для захисту наших демократичних процесів від маніпуляцій третіх країн чи приватних інтересів", - зазначив він, говорячи про майбутні вибори до Європарламенту.

Також Юнкер висловився за поглиблення співпраці з Африкою, зокрема у сфері інвестицій, а також за підтримку Західних Балкан.

"Ми повинні демонструвати єдність, коли йдеться про Західні Балкани. Інакше наші найближчі сусіди зазнають впливу інших", - заявив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.