"До свидания, ласковый мишка": Порошенко публічно попрощався з Росією на форумі YES

П'ятниця, 14 вересня 2018, 10:20

Президент Петро Порошенко вважає, що Україна "переграла Росію" та попрощалася з радянським минулим.

Про це  президент заявив у виступі на форумі Ялтинської європейської стратегії (YES), повідомляє кореспондент "Європейської правди".

 
ФОТО: ЕЛЬДАР САРАХМАН

Петро Порошенко зазначив, що Україна отримала підтвердження перспективи вступу до НАТО на липневому саміті Альянсу в Брюсселі.

"Цьогорічний саміт НАТО підтвердив євроатлантичну перспективу великої європейської країни... Президенти і прем’єри один за одним говорили: пане президенте, двері НАТО для вас відкриті", - переказав він переговори на саміті.

Окремо він наголосив, що "російський вектор" розвитку України після цього саміту остаточно розірваний.

"Це не лише намір зайвий раз помахати рукою Москві: "До свиданья, наш ласковый мишка, возвращайся в свой сказочный лес!" Це меседж і нашим західним партнерам: "Раз ви (Альянс. - ЄП) неодноразово вже нам сказали, що двері відкриті, то навіть не сумнівайтеся, ми обов’язково ними зайдемо!" - наголосив він.

Порошенко вважає, що Україна вже "переграла Росію", оскільки змогла встати на західний курс попри багаторічний опір Кремля.

Президент водночас підкреслив небезпеку розвороту зовнішньополітичного курсу, пожартувавши з цього приводу: "З радянських казок ми дуже добре пам’ятаємо, як небезпечно озиратися назад".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.