ЄС виставив жорсткі вимоги до України для другого траншу нового макрофіну

П'ятниця, 14 вересня 2018, 17:12

Європейський союз встановив низку серйозних вимог для України для отримання другої частини коштів із нової програми макрофінансової допомоги у розмірі 1 млрд євро.

Про це йдеться у статті "Обіцянки на мільярд євро: що має зробити Київ в обмін на гроші ЄС".

"Із другим траншем ситуація складніша. Перш за все, вимог набагато більше. По-друге, ці вимоги можуть стикнутися із лобізмом тих, хто не хоче втрачати контроль за державними фінансовими потоками", - йдеться у статті.

Серед прописаних у документах вимог - просування процесу приватизації, в тому числі продаж щонайменше 200 об’єктів, власником яких є держава, і реформа системи управління державних підприємств, в тому числі - створення незалежного правління Укренерго.

ЄС також вимагає створення корпоративної системи управління державних банків, просування роботи із повернення активів, пов’язаних із безнадійними кредитами, змін у системі запобігання відмиванню коштів, як того вимагає Угода про асоціацію Україна-ЄС.

Як відомо, Україна минулого року не отримала третій транш у суммі 600 млн євро із попередньої програму макрофіну.

Причиною цього стало небажання запроваджувати автоматичну перевірку електронних декларацій, переглянути е-декларування для активістів та створити реєстр кінцевих власників підприємств.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua