Макрофін від ЄС: Україна пообіцяла перевірку 1000 декларацій високопосадовців

П'ятниця, 14 вересня 2018, 16:48

Головною умовою для України отримання коштів ЄС в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги є запуск автоматичної перевірки декларацій чиновників.

Про це йдеться у статті "Обіцянки на мільярд євро: що має зробити Київ в обмін на гроші ЄС".

У меморандумі з Єврокомісією Україна, зокрема, пообіцяла фактичну перевірку щонайменше 1000 декларацій високопосадовців.

"Слова про посадовців високого рівня – ключові. Якщо нам покажуть перевірку якихось секретарів, це не буде сприйняте як достатнє", – пояснив співрозмовник ЄвроПравди в Єврокомісії.

Серед інших умов для отримання першого траншу у 500 млн євро фігурують встановлення та запуск системи арифметичної перевірки декларацій; організацію зв’язку цієї системи з державними реєстрами, за якими можна буде звіряти, приміром, інформацію з декларації про певну нерухомість та дані реєстрів про задекларованих власників цього майна.

"Ще донедавна вважалося, що ця вимога нереальна, що Київ ніколи не запустить механізм перевірки декларацій, адже це – пряма загроза представникам влади. Схоже, щось змінилося. Останнім часом і ЄП, і представники ЄС чують запевнення української влади про те, що механізм ближчим часом запрацює", - відзначається у статті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua