У Німеччині звільнили голову внутрішньої розвідки після скандалу

Вівторок, 18 вересня 2018, 19:40

У Німеччині звільнили голову Федерального відомства з охорони конституції Німеччини Ганса-Георга Маасена, якого звинувачували у незаконній передачі інформації ультраправій партії "Альтернатива для Німеччини" та скандальній заяві щодо заворушень у Хемніці.

Про це рішення у вівторок повідомляється на сайті німецького уряду.

Маасен обійме посаду статс-секретаря в Міністерстві внутрішніх справ Німеччини.

Рішення про відставку Маасена з посади глави спецслужби було прийнято на зустрічі керівників партій "великої коаліції" канцлера Німеччини Ангели Меркель, міністра внутрішніх справ Німеччини Горста Зеєгофер та очільниці парламентської групи соціал-демократів Андреа Налес.

Маасена звинувачували в неправомірної передачі парламентській фракції правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини" інформації з неопублікованого звіту очолюваної ним спецслужби. Йшлося про кількість передбачуваних ісламістів і бюджет Федерального відомства з охорони конституції, пояснює Deutsche Welle.

Політик також потрапив під шквал критики через свою заяву про "недоведену справжність" відеозапису з Хемніца, де кілька німців женуться за темношкірими іноземцями. Він стверджував, що мова йде про "цілеспрямовану дезінформацію, щоб відвернути громадськість від вбивства в Хемніці".

За інформацією видання Die Welt, Меркель підтримала звільнення Маасена, оскільки він втрутився в політику, не маючи на те права як керівник спецслужби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: