Розрив Трампом ядерної угоди з РФ обернеться ескалацією з Китаєм - ЗМІ

Вівторок, 23 жовтня 2018, 14:59

Припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) між США і Росією може дати Пентагону нові можливості для протистояння ракетним розробкам Китаю, але експерти попереджають: нова гонка озброєнь може суттєво посилити напруженість в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Про це пише Reuters.

Американські посадові особи протягом багатьох років попереджали, що Сполучені Штати опиняються у програшному становищі завдяки розвитку Китаєм все більш витончених наземних ракетних потужностей, яких Пентагон не міг досягти через угоду з Росією.

Президент США Дональд Трамп 20 жовтня заявив про намір вийти з договору через його недотримання з боку РФ.

Дан Блюменталь, колишній офіцер Пентагону, сказав, що розірвання договору може прокласти шлях для Сполучених Штатів для встановлення ракет у таких місцях, як Гуам та Японія.

Це може стримати Китай від ударів по американським кораблям і базам в регіоні, вважає він. Це також могло б змусити Пекін стати на дорогу гонки озброєнь, змушуючи Китай більше витрачати на протиракетну оборону.

"Це принципово змінить картину", - сказав Блюменталь.

Джон Болтон, радник з питань національної безпеки Білого дому, зазначив, що останні китайські заяви свідчать проте, що Пекін хоче, щоб Вашингтон залишився в договорі, бо він зв'язує Сполученим Штатам руки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".