Крим, Донбас, тепер і Азов: у НАТО стурбовані діями РФ в Азовському морі

Середа, 24 жовтня 2018, 13:19

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив занепокоєння у зв’язку з діями Росії у Азовському морі, заявивши, що Москва демонструє свою "типову поведінку".

Із такою заявою він виступив на прес-конференції в Брюсселі у середу, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

За словами Столтенберга, діяльність Росії в Азовському морі повністю відповідає поведінці, яку Москва демонструє протягом довгого часу. "Нелегальна анексія Криму, новий міст і, звичайно, російська підтримка діяльності з дестабілізації Східної України", - перелічив генсек приклади незаконних дій Росії.

Столтенберг додав, що нещодавно обговорив ситуацію в Азовському морі з міністром закордонних справ України. "Я висловив повну підтримку суверенітету та територіальній цілісності України включно із свободою судноплавства", - сказав він.

Столтенберг підкреслив, що для України важливо мати відкриті та вільні канали морського зв'язку, зокрема, в Азовському морі.

"Це питання також важливе для кораблів НАТО та для торгівлі між союзниками НАТО та Україною… Це підкреслює важливість виконання міжнародних зобов’язань Росією включно із забезпеченням свободи судноплавства у Азовському морі", - резюмував генсек альянсу.

Як відомо, з другої половини квітня російські прикордонники почали оглядати іноземні та українські судна, які прямують з або до українських портів.

У Державній прикордонній службі України кажуть, що українська сторона є заручником ситуації з 2004 року, а саме через Угоду про співробітництво між Києвом та Москвою в Азовському морі і Керченській протоці, яка визначає Азовське море як море внутрішнього користування двох держав.

Таким чином, як російські, так і українські прикордонники мають право оглядати ті судна, які, на їхню думку, викликають підозри.

У четвер у Європарламенті планують ухвалити резолюцію про порушення Росією міжнародного права в Азовському морі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Євроінтеграція" Верховної ради: що має змінитися у парламенті через статус кандидата в ЄС

Щоб успішно виконати "домашнє завдання" з євроінтеграції, Україні необхідна й реформа роботи Верховної ради. Що потрібно зробити та що це змінить?

НАТО на кіберзахисті: як Альянс допомагає Україні вберегтися від хакерських атак РФ

Однією з найпотужніших стала хакерська атака на українські урядові сайти, що відбулася напередодні російського вторгнення – у січні 2022 року.

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?