У Німеччині – місцеві вибори у Гессені: блок Меркель може зазнати поразки

Неділя, 28 жовтня 2018, 12:51

У німецькій федеральній землі Гессен зі столицею Вісбаден та найбільшим містом Франкфурт-на-Майні у неділю, 28 жовтня, відбуваються вибори до ландтагу - земельного парламенту.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Згідно з опитуваннями, більшість голосів можуть отримати як правлячі зараз у землі Християнсько-демократичний союз (ХДС) та Зелені, так і тристоронній союз під керівництвом Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) або Зелених разом з Вільною демократичною партією (ВДП) чи Лівою партією. Одночасно очікується, що у порівнянні з минулими виборами найбільших втрат голосів можуть зазнати ХДС та СДПН, які формують федеральний уряд у Берліні.

Рекордний результат на цих виборах можуть отримати Зелені. Якщо вони обійдуть СДПН, то їхній кандидат Тарек Аль-Вазір, який зараз є міністром економіки, енергетики і транспорту Гессена, зможе посунути чинного прем'єра Фолькера Буфф'є та очолити земельний уряд.

Також очікується, що правопопулістська партія "Альтернатива для Німеччини" (АдН) потрапить до земельного парламенту і таким чином буде представлена у парламентах усіх 16 земель Німеччини. Очікується, що формування уряду в Гессені може бути дуже складним.

Виборам у Гессені оглядачі та політики приписують велике значення і на федеральному рівні. У випадку, якщо ХДС, яка лідирує у землі протягом останніх 19 років, втратить свої позиції, це послабить позиції усієї партії та її лідерки Ангели Меркель. А втрати її коаліційного партнера СДПН можуть іще більше поглибити тріщини в і без того хиткій коаліції в Берліні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".