Президента Латвії обиратимуть на відкритому голосуванні

Четвер, 4 жовтня 2018, 12:42

Сейм Латвії у четвер в остаточному читанні схвалив поправки до Конституції, що передбачають відкрите голосування парламентарів на виборах президента.

"За" рішення проголосували 85 депутатів, "проти" - 3, повідомляє Delfi з посилання на LETA.

Поправки до Конституції, що набудуть чинності з 1 січня 2019 року, подало Латвійське об'єднання регіонів. Також відповідну ініціативу запропонувало суспільство за відкритість Delna, її підписали понад 10 тисяч осіб.

Президента Латвії обирають депутати Сейму, і латвійці хочуть знати, як вони голосують. Ця посада на сьогодні залишається єдиною, за яку голосування відбувається таємно.

Відкрите голосування на виборах президента підвищить відповідальність депутатів перед суспільством, змушуючи обґрунтувати свій вибір, вважає Delna.

Критики цієї ідеї говорять про те, що відкрите голосування не дозволить депутатам зробити незалежний вибір, і вони будуть змушені діяти так, як вирішила їхня фракція.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.